Maryja. Majowa Dziewczyna.

Maj. Trudno się nim nie zachwycać, trudno nie zachwycać się Maryją w maju. To Jej miesiąc. Tak się składa, że w maju, każdego dnia zachwycamy się Nią aż w 53 zawołaniach, które wiele o Niej mówią, ale także wiele mówią o nas. Warto zastanowić się, co niektóre z nich naprawdę oznaczają.

W tych trudnych momentach, ale także w tych radosnych, nazywamy Ją: Matką, Królową, Arką, Stolicą, Bramą, Domem. Czy właśnie tym wszystkim jest dla nas Maryja? Co oznaczają poszczególne zawołania? I dlaczego w maju warto być z Nią blisko?

Dwa razy w tygodniu będziemy mogli przybliżyć się do tej Najlepszej z nas, razem z Siostrą Moniką Cecot. Pomyślimy, co oznaczają niektóre zawołania Litanii Loretańskiej, jakimi drogowskazami są dla nas. Pomodlimy się wspólnie o wstawiennictwo Tej “która wszystko rozumie”, “która sercem ogarnia każdego z nas”, która wiele razy ratowała nas z różnych opresji…

A czy wiemy dlaczego nazywamy ją Arką Przymierza lub Domem Złotym? Warto się nad tym zastanowić. Warto o tym myśleć w maju, miesiącu, który wyłącznie do Niej należy. 

 Zapraszamy!

https://stacja7.pl/maryja-majowa-dziewczyna/